Deň otvorených dverí v Galérii Jána Koniarka v Trnave

967

Deň otvorených dverí pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií zavíta v sobotu 18. mája, pravdaže, aj do Galérie Jána Koniarka v Trnave. Návštevníci si budú môcť až do neskorých nočných hodín bezplatne pozrieť všetky aktuálne výstavy, stále expozície a pripravené sú aj viaceré sprievodné podujatia.

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry pre deti zorganizované v spolupráci s Katedrou pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity v Trnave.
Prechádzku vo virtuálnej realite s názvom LUNA, ktorá ponúka nový otvorený svet, v ktorom sa môžu návštevnící voľne pohybovať. Projekt prezentuje prirodzený lom svetla na farebné spektrum a jeho cestu rôznymi prostrediami. Prehliadka bude sprostredkovaná za pomoci špeciálnych 3D virtuálnych okuliarov za asistencie autora.
Komentovanú prehliadku k výstave Jozef Piláta ŠuňaWood za účasti autora a komentovanú prehliadku k výstave Jiřího Černického ObrazoBOREC za účasti kurátora. Ale aj koncert Petra Adamova, speváka, skladateľa, textára a multiinštrumentalistu.