Adam žije ďalej

726

Hudobník a autor Peter „Petko“ Opet z Polemicu uviedol do života v jednom z bratislavských kníhkupectiev štvrtú časť svojho tínedžerského bestselleru Život Adama s podtitulom Rebel konečne tínedžerom.

Inšpiráciou k písaniu bol autorovi opäť jeho najstarší syn Adam, ktorý má v knihe už trinásť rokov. Novinka tradične približuje Adamov každodenný život. Chlapec vyrástol a domáce práce, ako aj snaha rodičov ho vychovávať, ho značne obmedzujú. „Adam je už veľký chalan, žiadne dieťatko, berieme ho tak a učíme ho, aby bol sám za seba a za svoj život zodpovedný. Už je o pár centimetrov vyšší ako ja, má dredy, čo mne sa už nikdy nepodarí a bude to už za chvíľu aj partner do rozhovoru,“ povedal v úvode podujatia autor knižky.

Novinku posypal herec Roman Pomajbo vlasmi z Adamovho dredu. „Hovoril som si, že by bolo krásne, keby sme to pokrstili niečím z Adama, niečím, čo je jeho, kusom Adama, tak hovorím Petrovi, nech mu niečo v noci odtrhne, vlasy alebo niečo a podarilo sa! Chcel by som tej knihe popriať, lebo tam je napísaných toľko múdrostí, aby nám pubertiakom tí rodičia trošku viac rozumeli… Nech si to prečítajú a nech nás pochopia! A, dospelí, rodičia, by zas mohli nájsť aj vďaka tejto knižke, trochu viac pochopenia u tých svojich detí,“ poznamenal herec, ktorý aktuálne čaká s manželkou po troch dcérach prvého syna. „Teším sa ja na toho svojho chlapca, že mu to budem čítať tiež,“ podotkol známy interpret. Atmosféru večera, ktorým prítomných sprevádzal Dado Nagy, oživili i tri krátke vystúpenia bubnového zoskupenia Campana Batucada.

Najnovšej knihe Petra Opeta, ktorú ilustroval Tomáš Hasaj, predchádzali tituly Život Adama – Zápisky rebela z piatej triedy (2016), Život Adama 2 – Rebel to má ťažké! (2017) a Život Adama 3 – Dvanásť rokov rebelom (2018). Kniha Život Adama 4 – Rebel konečne tínedžerom je podľa autorových slov poslednou v tejto sérii. Budúci rok by však chcel na knižný trh uviesť ďalšiu novinku. „Ja si stále robím zápisky, aj od napísania tejto poslednej knihy, a viem, že ich raz použijem, ale nebude to už projekt Život Adama. Inšpirujem sa tým, čo sa v našom živote deje, ale bude to pretavené do úplne inej knižky,“ uviedol Opet.