Deti z detských domovov ukážu svoj talent

651

Umelecky nadané deti z detských domovov a náhradných rodín predvedú svoj talent v Bratislave. Spolu 84 nádejných budúcich hercov, spevákov i tanečníkov si totiž v utorok 28. mája užije javisko Divadla Aréna na 29. ročníku Najmilšieho koncertu. Ako agentúru SITA za združenie Úsmev ako dar, ktoré akciu organizuje informovala Magdaléna Koreny, okrem umeleckých vystúpení, ktoré deti poctivo nacvičovali prinesie koncert aj veľa zaujímavých detských príbehov. Podujatie ponúka priestor, aby deti prostredníctvom umenia vyjadrili svoje pocity, túžby, postoje a sny. Najmilší koncert roka sa nesie v duchu motta Toto som ja a na scéne Arény sa začne o 18. hodine.

Združenie Úsmev ako dar koncertom podporuje rozvoj detí z Centier pre deti a rodiny a z náhradných rodín od roku 1990. Každoročne organizuje regionálne kolá koncertu. Vrcholom je však to najlepšie z najlepšieho, celoslovenská prehliadka, ktorá sa tradične koná v hlavnom meste. Odmenou pre deti, ktoré v rámci celoslovenskej prehliadky Najmilší koncert roka postúpili až do záverečného kola, bude okrem iného od 24. do 26. júna pobyt v Častej – Papierničke v Malých Karpatoch neďaleko hlavného mesta. Tu si oddýchnu a naberú sily do ich ďalšieho umeleckého snaženia.

Celoslovenskému finále Najmilšieho koncertu roka predchádzalo päť regionálnych kôl v Košiciach, Prievidzi, Trnave, v Banskej Bystrici a Nitre. Spolu sa ich zúčastnilo 300 detí z 58 Centier pre rodiny a deti a náhradných rodín. Pri organizácii regionálnych koncertov pomáhalo 172 dobrovoľníkov. V Košiciach vystúpilo 77 detí zo 16 zariadení, v Prievidzi sa regionálneho kola zúčastnilo 101 detí z 15 zariadení, v Trnave nacvičené vystúpenia ukázalo 18 detí zo šiestich zariadení, v Banskej Bystrici predviedlo svoj talent 61 detí z 11 zariadení a v Nitre sa predstavilo 43 detí z desiatich zariadení.

Foto: Úsmev ako dar