Diváci vyberú jedného finalistu Zem spieva

628

V programe sa predstaví 63 súťažiacich zo Slovenska, o víťazstvo zabojujú aj folklórne súbory zahraničných Slovákov z Kanady, USA, Srbska, Maďarska či Poľska.
Diváci a diváčky tretej série šou Zem spieva budú môcť vrátiť späť do hry jedného zo svojich favoritov, ktorý postúpi priamo do finále. Fanúšikovia budú môcť hlasovať za všetkých súťažiacich, ktorí sa počas základných kôl nedostali do semifinále. Víťaz diváckeho hlasovania postúpi priamo do finále. Hlasovanie sa skončí počas prvého semifinálového večera, ktorý bude 7. marca.

“Keďže rozhodovanie odbornej poroty v základných kolách je prirodzene ovplyvnené nielen vkusom jednotlivých porotcov, ale predovšetkým ich odbornosťou, vzdelaním a dlhoročnými praktickými skúsenosťami, je prirodzené, že naši diváci sa nemusia vždy s ich názorom stotožniť. Rozhodli sme sa preto poskytnúť aj divákom možnosť výberu podľa vlastných kritérií už v tejto fáze súťaže. Samozrejme, divácke hlasovanie v nasledujúcich fázach, v semifinále a vo finále, zostáva tak, ako v uplynulých dvoch ročníkoch,” prezradila o novinke v Zem spieva dramaturgička RTVS Adriana Hanzelová.

Bližšie informácie o hlasovaní a súťažiacich, ktorým môžu diváci poslať hlas, sú k dispozícii na webe rtvs.sk. V šou Zem spieva sa predstaví 63 súťažiacich zo Slovenska, o víťazstvo zabojujú aj folklórne súbory zahraničných Slovákov z Kanady, USA, Srbska, Maďarska či Poľska.

Do semifinále postúpi minimálne 16 a maximálne 22 súťažiacich s najvyšším hodnotením poroty bez ohľadu na druh výkonu (hudba, spev, tanec) a s prihliadnutím na región Slovenska, ktorý reprezentujú. Do finálového kola postúpi osem semifinalistov s najvyšších počtom SMS hlasov a dvaja semifinalisti vybraní patriotmi (hostia) jednotlivých priamych prenosov. Zo základných kôl priamo do finále postúpi jeden súťažiaci – víťaz diváckeho SMS hlasovania a prípadne jeden súťažiaci vybraný odbornou porotou. Vo finálovom kole súťaží maximálne 12 súťažiacich.

Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka RTVS Silvia Turnerová.