Divadelný ústav otvorí dvere

620

Ako nás informoval PR manažér Divadelného ústavu v Bratislave Dušan Poličšák, do programu Dní európskeho kultúrneho dedičstva vstupuje Divadelný ústav podujatím Deň otvorených dverí na svojich pamäťových pracoviskách. Návštevníci budú mať 25. septembra možnosť zoznámiť sa so spracovávaním a uchovávaním našej divadelnej minulosti.

V sprievode pracovníkov Oddelenia divadelnej dokumentácie, informatiky a digitalizácie sprístupní inštitúcia depozitáre, v ktorých sú uložené dokumenty a fotografie zo Zbierky inscenácií, Zbierky biografík, Zbierky tematických hesiel, Špecializovaného verejného archívu a Múzea Divadelného ústavu. Odborní pracovníci predstavia vedomostný informačný systém Divadelného ústavu IS.THEATRE.SK a pripomenieme si jubilujúce inscenácie i výročia významných osobností našej divadelnej kultúry. Návštevníci sa dozvedia viac aj o prípravách na Rok slovenského divadla 2020.

Do programu Dní európskeho kultúrneho dedičstva vstupuje Divadelný ústav podujatím Deň otvorených dverí na svojich pamäťových pracoviskách. Návštevníci budú mať 25. septembra možnosť zoznámiť sa so spracovávaním a uchovávaním našej divadelnej minulosti.

V sprievode pracovníkov Oddelenia divadelnej dokumentácie, informatiky a digitalizácie sprístupní inštitúcia depozitáre, v ktorých sú uložené dokumenty a fotografie zo Zbierky inscenácií, Zbierky biografík, Zbierky tematických hesiel, Špecializovaného verejného archívu a Múzea Divadelného ústavu. Odborní pracovníci predstavia vedomostný informačný systém Divadelného ústavu IS.THEATRE.SK a pripomenieme si jubilujúce inscenácie i výročia významných osobností našej divadelnej kultúry. Návštevníci sa dozvedia viac aj o prípravách na Rok slovenského divadla 2020.

Sprievody a prezentácia zbierok prebehnú v dvoch termínoch. Prvá prezentácia so začiatkom o 10, 30 hodine: privítanie a prezentovanie jednotlivých zbierok a depozitárov; projekcia ukážok z inscenácie hry Boženy Slančíkovej-Timravy – Ondreja Šulaja: Všetko za národ. Réžia: Michal Vajdička, Divadlo Andreja Bagara v Nitre (premiéra 13. 6. 2008). Druhá prezentácia s identickým programom sa začína o 14, 30 hodine.