Festival kníh pod holým nebom

799
Jedna z kníh vydavateľky Lenky Šingovskej z cyklu pod Slovensko – krajina plná tajomstiev

V Zemplínskej knižnici v Trebišove, kultúrnom zariadení Košického samosprávneho kraja, sa 18. júna už po deviatykrát uskutoční Festival kníh pod holým nebom. Informovala o tom v tlačovej správe riaditeľka Zemplínskej knižnice v Trebišove Janka Vargová. Na verejnom priestranstve pred knižnicou v čase od 9. do 14. hodiny na návštevníkov čaká pestrá ponuka exteriérových festivalových aktivít, kde hlavnú úlohu bude mať kniha. Lesný juniáles – tvorivá dielňa, čítanie pod holým nebom, maľovanie na tvár, burza detských kníh, pokus o vytvorenie najdlhšej záložky a rôzne súťaže.

“Outdoorová knižnica má deťom pomôcť rozvíjať schopnosť porozumieť čítanému a vyjadriť svoje myšlienky, pocity. Je to súčasť cesty k tomu aby sme deti cez nezabudnuteľné festivalové dobrodružstvo naučili myslieť, inšpirovali ich tvoriť a realizovať svoje sny. Kniha im bude pri tom celý život užitočnou spoločníčkou i sprievodcom,” uviedla Vargová.

Vo výtvarnej dielni, ktorá je spojená s ilustrátorským workshopom pod názvom Cirkus z ruky, si deti budú môcť vyskúšať na svoje ruky pomocou farieb na telo nakresliť zvieratká a cirkusových klaunov, s ktorými si na záver zahrajú divadielko.

V knižnom stánku sa zvedaví čitatelia stretnú s vydavateľkou Lenkou Šingovskou a spoločne si vychutnajú kúsok Slovenska. V cykle pod názvom Slovensko – krajina plná tajomstiev nahliadnu do života našich predkov i dedičstva, ktoré tu pre nás zanechali. Štúdio T.I.M.TV pripravilo populárnu spontánnu pohybovú aktivitu – flash mob, ku ktorej sa deti budú môcť pridať dobrovoľne. Tanečnými pohybmi v rytme hudby rozhýbu malý tanečníci celý svoj organizmus a naučia sa vďaka pohybovým hrám a cvičeniam komunikovať medzi sebou nielen slovom, ale aj pohybom a dotykom.

Svojou prítomnosťou festival obohatia aj ilustrátor Peter Čisárik a študentka VŠMU Radka Baňacká.