Filharmónia odvysiela záznam Straussovej Elektry

969

Slovenská filharmónia (SF) odvysielala vo štvrtok 30. apríla záznam Straussovej Elektry. Verejnosť si ho môže pozrieť ešte do štvrtka 7. mája. Jednodejstvovú operu Richarda Straussa podľa známej Sofoklovej tragédie uvedie pod taktovkou Juraja Valčuhu. Záznam koncertu si priaznivci filharmónie môžu pozrieť o 19:00 na stránke stream.filharmonia.sk alebo sledovaním #SlovakPhil. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova.

Koncertné uvedenie Straussovho vrcholného diela zaznelo v bratislavskej Redute po prvýkrát 23. a 24. februára 2017. „Hlavná postava krvilačnej Elektry, prahnúcej po pomste, zaznela v interpretácii výnimočnej sopranistky Maidy Hundeling, ktorá v sezóne 2015/2016 debutovala v Metropolitnej opere v New Yorku a je pravidelnou hostkou Opery Slovenského národného divadla v Bratislave. Na pódiu sa predstavili mnohí ďalší sólisti – Mária Porubčinová, v úlohe Chrysothemis, Elektrinej sestry, Denisa Hamarová zaspievala part Klytaimnestry, Elektrinej matky, Jan Vacík, Peter Mikuláš a mnohí ďalší. Slovenská filharmónia, 24 členov Slovenského filharmonického zboru a sólisti uviedli toto mimoriadne náročné dielo pod taktovkou slovenského, medzinárodne renomovaného a mimoriadne rešpektovaného dirigenta Juraja Valčuhu,“ priblížila Tolstova.

Záznam uvedeného koncertu bol k dispozícii v hudobnom archíve SF na obmedzený čas. V týchto dňoch získala SF súhlas na jeho opätovné týždňové zverejnenie. Verejnosť si ho môže pozrieť od 30. apríla do štvrtka 7. mája.