Filharmónia rozširuje ponuku cyklu Koncerty bez publika

619

Slovenská filharmónia (SF) rozširuje svoju prezentáciu v online priestore o nový cyklus živých Koncertov bez publika. Ako agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, filharmónia sa tak rozhodla urobiť po pozitívnej odozve na sprístupňovanie archívnych koncertných záznamov. Každý utorok o 19:00 prinesie poslucháčom hudobné umenie slovenských interpretov, ktorí sa predstavia v rámci sólových recitálov alebo vystúpení komorných duetov z Koncertnej siene SF bez prítomnosti publika. Cyklus štartuje v utorok 14. apríla o 19. hodine klavírnym recitálom Jakuba Čižmaroviča.

„Jakub Čižmarovič, medzinárodne etablovaný predstaviteľ mladej generácie slovenských klaviristov, je pravidelným hosťom koncertov SF. Program svojho recitálu tentokrát zostavil z diel Josepha Haydna, Sergeja Prokofieva, Dušana Martinčeka, Hansa Wernera Henzeho a Richarda Wagnera,“ priblížila Tolstova. Ako dodala, filharmónia chce svojimi Koncertmi bez publika obohatiť ponuku kultúrneho vyžitia hudbymilovnej verejnosti počas pandémie koronavírusu, ale tiež podporiť umelcov, ktorých súčasné opatrenia pripravili o možnosť koncertovať.

Sekcia Koncerty online sa dá sledovať na www.filharmonia.sk, stránke stream.filharmonia.sk alebo cez hashtag #SlovakPhil. Všetky koncerty zároveň ostávajú v archíve, takže sa k nim možno kedykoľvek vrátiť.