Hudobná akadémia v bratislavskej Redute

517

Slovenská filharmónia cez víkend prinesie koncerty pre najmladšie publikum. V piatok 24. januára o 9, 30 a 11, 30 hodine sa uskutoční druhá Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí v tejto koncertnej sezóne cyklus navštevujú. Bratislavskú Redutu tak navštívi 1 400 žiakov, ktoré si vypočujú Musorgského Obrázky z výstavy. Rodinný koncert s rovnakým programom bude v sobotu 25. januára o 16. hodine. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova

Pódium koncertnej siene v Redute bude patriť orchestru Slovenská filharmónia a mladému dirigentovi Lukášovi Pohůnekovi. Deťom spoločne predstavia dielo Modesta Petroviča Musorgského Obrázky z výstavy. „Musorgského ku skomponovaniu miniatúr pre klavír inšpirovala návšteva výstavy obrazov predčasne zosnulého ruského architekta, výtvarníka a skladateľovho priateľa Viktora Alexandroviča Hartmana, ktorá sa konala v roku 1874 v Petrohrade. Musorgskij skomponoval desať miniatúr, ktoré sú spojené motívom Promenády,” priblížila Tolstvova.

Na koncerte zaznie orchestrálna verzia diela, ktorú zinštrumentoval francúzsky skladateľ Maurice Ravel. Koncertmi bude deti sprevádzať moderátor Martin Vanek.