Jedinečný festival ponúkne zážitky pre všetky zmysly

592

Ako informuje agentúra SITA, multimediálny festival Lovely Experience zapojí v sobotu 25. mája v centre Trnavy všetky zmysly návštevníkov tohto na Slovensku ojedinelého podujatia. Ponúkne približne päťdesiat umeleckých vystúpení a audiovizuálnych inštalácií s využitím laseru, zvuku, osvetlenia, videomappingu a na sekundu presne načasovaných špeciálnych efektov.

Na festivale podľa jeho organizátora Matúša Izakoviča vystúpia hudobníci, dídžeji, tanečníci aj akrobati, chýbať nebude ani chôdza po lane, ktoré bude natiahnuté vo výške nad Trojičným námestím. Vrcholom programu bude audiovizuálna šou a nočná silent párty. Na tejto tanečnej diskotéke budú z balkóna Divadla Jána Palárika hrať dídžeji Richard Durand z Holandska, Conducta z Londýna a ďalšie známe mená z Európy. Ich hudbu si na námestí ľudia vychutnajú cez slúchadlá, preto by táto netradičná diskotéka nemala rušiť nočný kľud.

„Tento ročník Lovely Experience je pre nás prelomový, prvýkrát v histórii prinášame interiérové inštalácie, a tohtoročný program je doposiaľ najpestrejší. Inštalácie sa dotýkajú všetkých zmyslov návštevníkov, dá sa ich dotknúť, ovoňať, vidieť aj počuť, preto sme sobotu 25. mája pomenovali ako Trnavskú noc zážitkov,“ povedal Matúš Izakovič na dnešnom stretnutí s novinármi. Dejiskom interiérovej audiovizuálnej inštalácie Les z netýkaviek bude veľká sála Divadla Jána Palárika. Vonkajšia fasáda divadla a steny Mestskej veže budú zasa využité na videomapping, pri ktorom sa stanú podkladom pre 3D obrazy sprevádzané emotívnou hudbou. Silent párty sa bude takisto konať na Trojičnomn námestí.

Lovely Experience spája možnosti moderných technológií a ľudský talent. Podujatie založil Matúš Izakovič ešte ako študent vysokej školy, kedy ho organizoval v sklade s potravinami.