Knižné cestovanie pre detských aj pre dospelých čitateľov

233

Od stredy 18. 3. sme rozšírili našu ponuku o ďalšie pohľady medzi stránky kníh, ktoré spríjemnia pobyt doma. Tak dospelým, ako aj deťom. Súčasná situácia nám neumožňuje cestovať reálne, no literatúra, knihy a ich autori majú aj tú výsadu (a ponúkajú ju, pravdaže, aj čitateľom), že umožňujú poznávať svet takpovediac pasívne. Z pohodlia domova navštíviť každé jeho zákutie. Radi podávame pomocnú ruku aj na našom portáli a tak sa v ďalších ukážkach z kníh, ktoré už kúpite, ocitnete na koľajniciach vedúcich Slovenskom, ba až vo výšinách mýtických Himalájí…

Viac v ukážkach z kníh Mariána Kováča a Juraja Kuniaka s názvom Himalájsky diptych (Makalu – čierny obor a Daulágiri – biela hora, Vydavateľstvo Skalná ruža) a Jany Paulusovej (v koncepcii Lenky Šingovskej) s názvom Slovensko – krajina tajomstiev / Život na koľajniciach, Vydavateľstvo Class).

Toto už môžete čítať od stredy 18. marca. Od piatka 20. 3. bude pribúdať v ďalších častiach čítaní na pokračovanie aktualizované putovanie slovenským svetom detských kníh, ich autorov a hrdinov (spolu s Pavlom Dobšinským), neskôr pre dospelých aj román o slávnom romantickom básnikovi A. S. Puškinovi a veselé pohľady na slovenských spisovateľov z knihy Jaroslava Rezníka Spisovatelia v anekdotách.

Ilustračné foto: pixabay.com