Kremnické gagy spestrí výstava karikatúr

697

Výstava karikatúr je oddnes prístupná verejnosti v galérii Múzea mincí a medailí v Kremnici, pričom počas najbližšieho víkendu bude súčasťou 39. ročníka Európskeho Festivalu humoru a satiry Kremnické gagy 2019. Ako agentúru SITA informovala odborná referentka propagácie Múzea mincí a medailí v Kremnici Miriam Kostrianová, vernisáž sa uskutoční za prítomnosti pozvaných autorov a hostí prvý deň festivalu, teda v piatok 23. augusta o 14,30 hodine.

Výstava predstavuje kolekciu kresieb od jednej slovenskej autorky (Daniela Zacharová – Jarunková) a štyroch zahraničných autoriek (Cristina Sampaio z Portugalska, Dokhshid Ghodratipour z Iránu, Elodie Maréchal z Francúzska, Ivana Valocká z Českej republiky). Všetky sú nominované na festivalové ocenenie Zlatý gunár v kategórii Karikatúry a iné recesistické výtvarné diela. “Súčasťou vernisáže bude tiež Dražba čistého papiera s dodatočným kreslením,” dodala Kostrianová s tým, že výstava potrvá do 22. septembra ako zvolávanie a dozvuky jedinečného festivalu.

Múzeum mincí a medailí v Kremnici sa radí medzi najstaršie múzejné inštitúcie na Slovensku. Od roku 1994 patrí vzhľadom na svoju numizmatickú profiláciu pod Národnú banku Slovenska. Múzeum má galerijné priestory, kde usporadúva príležitostné výstavy a má aj expozície na Mestskom hrade, kde organizuje koncerty v Kostole sv. Kataríny a iné podujatia.