Kultúrne leto v Žiline sa ešte nekončí

536

Žilinské kultúrne leto pokračuje aj po letných prázdninách. Koniec prvého septembrového týždňa prinesie množstvo podujatí. Žilinčania sa môžu tešiť na koncerty, športové aktivity či filmový festival.

Už od 4. septembra) si prídu na svoje priaznivci outdooru a vysokohorskej turistiky, pre ktorých je až do nedele (8. septembra) pripravený filmový festival Slnko na skalách. Festival je rozdelený na dve časti, v stredu a vo štvrtok sa v kinosále mestského úradu premietajú filmy s témou outdoorových aktivít a športu. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na poučné a zaujímavé prezentácie a diskusie. Od piatka sa festival presunie do kempu Slnečné skaly v Poluvsí, kde sa predstavia zaujímaví hostia, pripravené sú tiež workshopy, program pre deti, burza turistickej výstroje či koncerty.

Od štvrtka do piatka sa Námestie Andreja Hlinku premení na futbalové ihrisko. Štartuje v poradí už dvanásty ročník obľúbeného futbalového podujatia Sever proti Juhu alebo Žilinčania sa bavia futbalom. Súčasťou štvrtkového programu bude aj stretnutie v plážovej hádzanej medzi Výberom mesta Žilina a Hádzanárskym klubom Malá Fatra. V piatok bude pre deti a ich rodičov pripravená Burza športových klubov, kde predstavia svoju činnosť a aktivity športové kluby zo Žiliny a deťom tak uľahčia voľbu pri hľadaní najvhodnejšej športovej disciplíny.

V piatok ožije Mariánske námestie obľúbeným podujatím Záverečná, na ktorom sa už tradične rozlúčime s letom a letnými prázdninami.