Liptovfest tento rok aj so súťažou

612

Tradičný Liptovfest, ktorý sa koná 19. až 20. júla v Liptovskom Mikuláši, prinesie opäť zaujímavý program, osobnosti a priblíži históriu tradícií.

Tento rok si organizátori pripravili aj novinku, pre šikovných a zaujímavých ľudí z regiónu. „Súťaž je pre všetkých, ktorí vnímajú svoj talent alebo chcú ukázať svoju jedinečnosť. V prvý deň festivalu v piatok 19. júla sa uskutoční výberové kolo a v sobotu večer budeme poznať víťaza, ktorý si odnesie aj finančnú odmenu od žilinskej župy,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč. Lyžičkový tanec tento rok nahradí liptovský odzemok. „V minulých ročníkoch sme úspešne realizovali klobúkový tanec či lyžičkový tanec, teraz sa pokúsime o slovenský rekord v liptovskom odzemku,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Darina Bartková.

Podujatie Liptovfest s partnermi organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov a používa naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.