Malacky pod františkánskym kostolom zrekonštruovali expozície

583

V kryptách pod františkánskym kostolom v Malackách zrekonštruovali expozície z dotácií Bratislavského samosprávneho kraja. Informovala o tom Ingrid Sochorová z Útvaru komunikácie a vonkajších vzťahov Malaciek. Bratislavský kraj poskytol Malackám za účelom rekonštrukcie expozície v kryptách dotáciu päťtisíc eur.

Do krýpt kúpilo mesto nový mobiliár a expozíciu doplnili nové informačné panely odolné voči vlhkosti. “Prehliadku krýpt dopĺňa projekcia starých fotografií, ktoré obohacujú a spestrujú výklad sprievodcu,” uviedla Sochorová.

“Krypty pod františkánskym kostolom sú po kaštieli druhou najnavštevovanejšou pamiatkou v Malackách,” vysvetlila Sochorová. Krypty podľa jej slov navštevujú aj ľudia zo zahraničia, túto sezónu tu boli návštevníci z európskych krajín ale aj z Kanady, Nového Zélandu či Taiwanu. “Krypty nie sú iba pálffyovským pohrebiskom, ale sú tu pochovaní aj členovia františkánskeho rádu a niektorí významní občania mesta,” dodala Sochorová. Hrobky zrekonštruovali v rokoch 1993 – 1994 a teraz sú súčasťou Múzea Michala Tillnera.

Foto: malackepohlady.sk