Marcová literárna súťaž má víťazku – posielame jej knihu!

720

„Vykročil rezko a čoskoro minul Východnú a za ňou sa pustil doľava, prešiel na važecké lúky, a tam div neonemel. Medzi chopkami a borievkami sa bŕľali hríby ako barance, hoci bola iba jar. Neveril svojim očiam a len chodil pomedzi tie hríby, ktoré neraz vykukovali spod posledných fliačkov snehu. Chodil, kráčal, motkal sa a stále ho to ťahalo a viedlo kamsi do údolia potôčika a údolím potôčika sa dostal k rieke. Fíha, onemel druhý raz, veď to je Hybica, a ja sa krútim dokola, parom ťa bral!“ To je úryvok z prvej kapitoly dnes už klasického románu modernej slovenskej literatúry Tisícročná včela (1979) od Petra Jaroša.

Pred pár dňami sme si pripomenuli, aj na našom portáli, významné životné jubileum tohto vynikajúceho prozaika, ktorého viaceré knižné predlohy sa stali aj úspešnými slovenskými filmami.

Bol aj hlavnou postavou našej marcovej Literárnej súťaže, do ktorej ste sa zapojili prostredníctvom mejlovej komunikácie. Spomedzi správe odpovedajúcich – a takí boli všetci, čo nás mimoriadne teší! – sme vyžrebovali Adrianu Brázdovú.

Ešte správna odpoveď: slávny murársky rod Pichandovcov pochádza z obce Hybe, v ktorej sa narodil aj slovenský spisovateľ Peter Jaroš 22. januára 1940 a tento rok oslávil 80. rokov.

Výherkyni gratulujeme a posielame jej sľúbenú hodnotnú knihu! Na ostatných čaká aprílová súťaž. Sledujte náš portál, správne odpovedajte a vyhrajte ďalšiu dobrú knihu!