Ministerstvo školstva podporí environmentálnu výchovu

528

Ministerstvo školstva podporí 30 projektov environmentálnej výchovy. Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie rezortu školstva, na tento účel ministerstvo vyčlenilo 50-tisíc eur. Projekty sú súčasťou výzvy na podávanie žiadostí o financovanie rozvojového projektu environmentálnej výchovy a vzdelávania ENVIROPROJEKT 2019. Školy získajú finančné prostriedky od 474 do 2 000 eur. Najviac financií, v podobe 2 000 eur, dostalo týchto šesť projektov: Keď nás učí príroda zo Spojenej školy internátnej v Prievidzi, Svoj domov nájdete u nás vo waldorfskej záhrade zo Súkromnej základnej školy waldorfská v Bratislave, Ochrana bez hraníc zo Spojenej školy Veľká Lomnica, Dedkova záhrada zo Základnej školy s materskou školou Františka Jozefa Fugu vo Vinnom, Naučme sa chrániť zo Základnej školy v Partizánskom a Žiaci proti dezertifikácii krajiny zo Základnej školy s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach.

Medzi vybranými projektmi sú napríklad aj EkoPark, Bez včiel to nejde!, Tvory mesta, Naša ekologická učebňa, Mojím svetom je záhrada, Študentská alej, Zachráňme dáždovníky a netopiere, „Nevyhodím – využijem“ či Stromy ako základná esencia života na Zemi.

„Do výzvy rezortu školstva sa prihlásilo 169 projektov s požiadavkou na 302 100 eur, čo viac ako šesťnásobne prekročilo vyčlenený objem finančných prostriedkov na tento rozvojový projekt,“ konštatuje rezort školstva. Finančné prostriedky poskytne žiadateľom prostredníctvom príslušného odboru školstva okresného úradu v sídle kraja a vyšším územným celkom prostredníctvom ministerstva. Všetky aktivity podporených projektov musia byť ukončené najneskôr do 30. novembra.

Zoznam podporených projektov je zverejnený na stránke ministerstva.

Ilustračné foto: pixabay.com