Nadácia VÚB poskytne granty pre neziskové organizácie, školy a obce

537

Nadácia VÚB ponúka možnosť uchádzať sa o grant pre neziskové organizácie, školy či obce v Bratislavskom a iných krajoch, ktoré budú v rámci svojich projektov priamo spolupracovať so zamestnancami VÚB. Ľudia pracujúci v tejto bankovej skupine po celom Slovensku môžu svojou aktívnou dobrovoľníckou činnosťou prispieť k získaniu príspevku do výšky 1 500 eur pre spolu 35 víťazných projektov. Informovala o tom Nadácia VÚB. Návrhy projektov môžu posielať neziskové organizácie, komunitné centrá, školy či obce, a to cez formulár na stránke https://nadaciavub.egrant.sk. Uzávierka prijímania žiadostí je 15. februára. Víťazné projekty oznámia v marci a zrealizujú ich v období od apríla do októbra 2020.

Cieľom grantovej schémy je podporiť rôzne verejnoprospešné návrhy zamerané na rozvoj dobrovoľníctva, športové a vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, kreatívnu činnosť komunitných centier, originálne formy spájania generácií mladých a seniorov, budovanie priestoru pre vzájomné stretávanie sa, ako aj projekty, ktoré myslia na pacientov v zdravotníckych zariadeniach.

Zamestnanecký grantový program Nadácie VÚB s podtitulom „Pomôžte svojej komunite“ pomohol počas svojej 13-ročnej histórie zrealizovať už 313 iniciatív po celom Slovensku. Program je otvorený výhradne pre neziskové subjekty, ktoré preukážu už od fázy predloženia projektu spoluprácu s jednotlivcami či viacerými zamestnancami v rámci skupiny VÚB. „Môže ísť o organizácie, ktoré už majú vo vlastných radoch dobrovoľníkov z VÚB, alebo poznajú vo svojom okolí zamestnanca tejto bankovej skupiny, s ktorým sa môžu pre svoj projektový zámer spojiť,“ dodal predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.

V roku 2020 plánujú podporiť z celkového balíka 50-tisíc eur až 35 najzaujímavejších a najužitočnejších zamestnaneckých komunitných projektov. Rozhodne o nich nezávislá hodnotiaca komisia, ktorá pridelí jednotlivým nápadom granty do výšky 1 500 eur.