Nadácia VÚB vyhlasuje 15. ročník súťaže Maľba

607

Nadácia Všeobecnej úverovej banky (VÚB) vyhlasuje 15. ročník súťaže Maľba, ktorá je určená pre aktívne pôsobiacich maliarov do 35 rokov. Na jeseň tak odmení troch umelcov, ktorí sa venujú maliarskej tvorbe. Záujemcovia môžu vyplniť prihlášku do súťaže priamo cez online formulár na stránke https://malbaroka.sk/prihlasenie/ a odoslať ukážky z tvorby v elektronickej forme s potvrdením ich parametrov. Uzávierka prihlášok je 15. júna 2020, informuje Nadácia VÚB na webovej stránke.

Nadácia informuje, že o garanciu odborného a nezávislého rozhodnutia sa postará medzinárodná porota zložená z popredných európskych výtvarných umelcov, teoretikov, kurátorov, galeristov a pedagógov. Jej zloženie zverejnia v lete. „Proces posudzovania prihlásených diel, ktoré splnia štatút súťaže, bude prebiehať v dvoch fázach. Experti vyselektujú najskôr spomedzi všetkých prihlásených diel dvadsať finalistov a následne v druhom kole vyberú troch víťazov. V októbri ich predstavíme a odovzdáme im finančnú podporu vo výške spolu 20-tisíc eur. Všetky diela finálovej 20-ky budú sprístupnené bezplatne aj pre širokú verejnosť na výstave v bratislavskej galérií Nedbalka,“ dodalo vedenie nadácie.

Nadácia VÚB vyhlasuje súťaž Maľba pravidelne od roku 2006. Za ostatných štrnásť rokov existencie prerozdelilo vedenie nadácie 280-tisíc eur pomedzi 37 maliarov. Súťaž sa stala impulzom pre zviditeľnenie umelcov ako napríklad Ján Vasilko, Erik Šille, Andrej Dúbravský, Monika Pascoa či Žofia Dubová.