Novinkou kultúrneho leta budú Žilinské dožinky

942

Cieľom prvého ročníka folklórneho festivalu Žilinské dožinky je oživiť ľudové tradície cez rôzne remeslá, jedlá alebo vystúpenia folklórnych súborov. „Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, krojovaný sprievod mestom, tradičnú slovenskú kuchyňu a ľudové výrobky od rôznych remeselníkov,“ priblížila vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina Ingrid Dolniková. Žilinské dožinky začínajú 23. augusta a potrvajú dva dni, uviedlo mesto na svojej stránke.

Okrem folklórneho festivalu si organizátori v piatok 16. augusta pripravili tzv. „freestyle”. Na Mariánskom námestí bude podujatie Bavme sa varením, kde sa predstavia žilinskí kuchárski majstri a ich hostia. Program bude obohatený komentovaným varením a dražbou jedla. Na Námestí Andreja Hlinku bude BMX šou. „Jazdci znázornia prostredníctvom edukačných a zábavných programov rôzne techniky akrobatických kúskov na bicykloch,“ uviedla Dolniková. Podujatie bude doplnené o skate rampu s vystúpením, workout a lezeckú stenu. Návštevníci podujatia si môžu svoje schopnosti otestovať na všetkých dostupných prekážkach.

Krajské mesto každoročne organizuje počas dvoch mesiacov prázdnin rôzne športové podujatia, koncerty alebo vystúpenia, ktoré si návštevníci môžu pozrieť na Mariánskom námestí alebo na Námestí Andreja Hlinku s názvom Žilinské kultúrne leto.