Opera SND otvára tradíciu Mikulášskych koncertov

545

Opera Slovenského národného divadla (SND) po prvý raz organizuje Mikulášsky koncert. Deti a ich rodičia sa stretli s hudobnými tradíciami, ale aj s Mikulášom a s hudobnou skupinou S hudbou vesmírnou v stredu 4. decembra. Mikulášsky koncert sa v novej budove SND na Pribinovej ulici v Bratislave uskutočnil doobeda aj večer, od 11. a potom od 18. hodiny. Na svojej webstránke o tom informuje národné divadlo.

Hlavnou postavou inscenovaného koncertu bude svätý Mikuláš. Program deťom predstaví život tohto štedrého svätca, opradeného mnohými legendami. Nazrú aj do predvianočnej slovenskej dediny s pastierskymi hrami. Na záver si zaspievajú koledy pri živom betleheme. Mikulášsky program by nebol kompletný bez malého darčeka z vreca Mikuláša.

Ako ďalej informovalo SND, nad podujatím prevzal záštitu sólista Opery SND Peter Mikuláš. Známy operný basový spevák bude hostiteľom, účinkujúcim a ako inak, aj samotným Mikulášom. Popri sólistoch Opery SND v programe vystúpia členovia Operného štúdia SND, ale aj Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením zbormajsterky Magdalény Rovňákovej. V ich zaznejú vybrané časti pastorál, oratórií, omší a aj kolied z rôznych slovenských a moravských krajov. Publikum si vypočuje napríklad diela Piotra Iľjiča Čajkovského, Giacoma Pucciniho, Andrewa Lloyda Webber a či Wolfganga Amadea Mozarta. Bratislavský chlapčenský zbor uvedie výber z Vianočných pastorálií od Juraja Pavlína Bajana a z vianočných kolied. Viac o programe SND možno nájsť na webstránke divadla http://snd.sk/.

Foto: archív SND (Zuzana Fischerová)