Pozývame na čítanie z kníh a na ďalšie príjemné kultúrne trávenie času – PRAVIDELNE AKTUALIZOVANÉ!

1429

Rastúci počet nakazených v štáte núti aj Slovensko nastaviť podmienky života celej spoločnosti tak, aby sme predchádzali čo najúčinnejšie šíreniu koronavírusu. Veľký dôraz všetci zainteresovaní kladú na minimalizáciu sociálnych kontaktov a dodržiavanie odporúčaných zdravotnícky zásad. Jednou z účinných metód ako sa chrániť pred nákazou je udržiavanie bezpečnej vzdialenosti. Takto radí Polícia SR:

Na začiatku marca sme písali, že sa zväčšuje priestor na trávenie voľného času, ktorý môžeme naplniť návštevou zaujímavého miesta, výstavy alebo koncertu. Alebo čítaním dobrej knihy a či sledovaním pútavého filmu alebo výstavy z galérie a či z múzea… doma. Dianie v súvislosti s výskytom kornavírusu nás núti pozmeniť aj obsah portálu a vzhľadom na rušenie a či dočasné pozastavenie mnohých podujatí aj kultúrneho obsahu presunúť pozornosť na vetu vyznačenú vyššie polotučne. Pracujeme neustále na tom, aby sme získali a vzápätí na portáli ponúkli čo najviac informácií o tom, ako kultúrne tráviť čas doma a či v kruhu blízkych. Hlavne s dobrou knihou, sledovaním pútavého filmu, počúvaním kvalitnej hudby…

Uverejňujeme čítanie na pokračovanie (ukážky z kníh) tak pre dospelých, ako aj pre detských čitateľov. Nájdete aprílovú Literárnu súťaž o hodnotné knižné ceny, pribúdajú ďalšie obohatenia. Viac v rubrike Slovo vedúceho redaktora. 

Ilustračné foto: pixabay.com