Pozývame na čítanie z kníh a na ďalšie príjemné kultúrne trávenie času – PRAVIDELNE AKTUALIZOVANÉ!

289

Počet nakazených koronavírusom stúpol o 22 ľudí, spolu oficiálne evidujeme 336 prípadov ochorenia Covid-19. Počet vyšetrených pacientov s negatívnym výsledkom za predchádzajúci deň bol 379, celkovo je negatívnych vzoriek 7 196.

Toto je aktuálna informácia z 30. 3. 2020 o 12. hodine. Budeme naďalej uverejňovať predmetné informácie v pondelok doobeda a v piatok podvečer v danom týždni (najbližšie teda 3. 4.). Podobne budeme publikovať aj všetky dôležité relevantné informácie. Pravdaže, v prípade, že sa vyskytnú mimoriadne informácie o danej téme, okamžite budú aj predmetom publikovania na tomto mieste. Veríme však, ako určite všetci, že sa čoskoro začnú objavovať počty vyliečených nakazených a ďalšie pozitívne správy súvisiace s pandémiou a predmetnou situáciou na Slovensku.

Rastúci počet nakazených v štáte núti aj Slovensko nastaviť podmienky života celej spoločnosti tak, aby sme predchádzali čo najúčinnejšie šíreniu koronavírusu. Veľký dôraz všetci zainteresovaní kladú na minimalizáciu sociálnych kontaktov a dodržiavanie odporúčaných zdravotnícky zásad. Jednou z účinných metód ako sa chrániť pred nákazou je udržiavanie bezpečnej vzdialenosti. Takto radí Polícia SR:

Na začiatku marca sme písali, že sa zväčšuje priestor na trávenie voľného času, ktorý môžeme naplniť návštevou zaujímavého miesta, výstavy alebo koncertu. Alebo čítaním dobrej knihy a či sledovaním pútavého filmu… doma. Dianie v súvislosti s výskytom kornavírusu nás núti pozmeniť aj obsah portálu a vzhľadom na rušenie a či dočasné pozastavenie mnohých podujatí aj kultúrneho obsahu presunúť pozornosť na vetu vyznačenú vyššie polotučne. Pracujeme neustále na tom, aby sme získali a vzápätí na portáli ponúkli čo najviac informácií o tom, ako kultúrne tráviť čas doma a či v kruhu blízkych. Hlavne s dobrou knihou, sledovaním pútavého filmu, počúvaním kvalitnej hudby.

Uverejňujeme čítanie na pokračovanie (ukážky z kníh) tak pre dospelých, ako aj pre detských čitateľov. Nájdeteaprílovú Literárnu súťaž o hodnotné knižné ceny, pribúdajú ďalšie obohatenia. Viac v rubrike Slovo vedúceho redaktora. 

Ilustračné foto: pixabay.com