Pripravovaný film o Dubčekovi bude udalosť!

2264

Ako sa dočítate v inej časti nášho internetového časopisu, opäť vzniká film, ktorý dáva Slovensku prostredníctvom príbehu veľkej osobnosti našich dejín ukázať mnohé. O Slovensku a Slovákoch, resp. Československu, štátnom útvare, v ktorom sme žili veľkú časť 20. storočia, ale aj o súčasnom svete.

Ako nás informoval Andrej Antonio Leca, autor projektu a producent, filmový megaprojekt DUBČEK – ĽUDSKÁ TVÁR s podtitulom SLOBODA ALEBO SMRŤ aktualizujú na televízny seriál, ktorý bude mať desať častí. A. A. Leca zároveň hovorí: „Berieme krízu ako novú príležitosť; bez obáv z budúcnosti a s novou víziou sa otvárame novému.“
Aj toto teda vyplýva z posledných porád filmovej produkcie LECA production s hlavnými tvorcami pripravovaného veľkofilmu inšpirovaného Alexandrom Dubčekom, jeho životom, ale aj dobou vo svete tohto veľmi známeho a uznávaného Slováka.
Leca pokračuje: „Na našich stretnutiach sme sa zhodli v názore, že väčšina svetovej filmovej produkcie sa v súvislosti s pandémiou v roku 2020 zabrzdila a premiéry sa často presunuli na online platformy. Od vynájdenia kinematografu azda po prvýkrát sú kiná v existenčnom ohrození a aká bude ich budúcnosť, nikto dnes netuší. Iba nateraz prezradíme, že Dubčekovu matku bude hrať slovenská herečka Barbora Bobuľová (na fotografii), dlhodobo žijúca a pôsobiaca v Taliansku, kde získala aj viaceré prestížne ocenenia a hrala vo viacerých úspešných filmoch a seriáloch.

Viac čítajte v rozhovore s Andrejom Antoniom Lecom v kategórii TOP článkov!