Prvý 3D video mapping na fasáde Bratislavského hradu

699

Ako nás informovali z Ústavu technológií a informácií, veľkoplošná 3D projekcia „video mapping“ sa prvýkrát premietne na fasáde Bratislavského hradu už túto nedeľu, 17. novembra 2019 o 18., 19. a 20. hodine pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.

„Video mapping je sofistikovaná veľkolepá prezentácia, ktorá využíva tvary, detaily a charakteristiky reálneho objektu. Vytvára dokonalú priestorovú ilúziu a jednotlivé scény sa zobrazujú pomocou 3D efektov. Je to jedinečná prehliadka, plná svetelných a zvukových efektov, ktoré vytvárajú unikátnu multimediálnu show,“ vysvetľuje Peter Matuška, riaditeľ Ústavu Technológií a Inovácií.

Príbeh video mappingovej projekcie nadväzuje na výstavu N89 Cesta k Slobode, ktorú vo štvrtok 15.11.2019 otvorilo Slovenské národné múzeum – Historické múzeum na Bratislavskom hrade.

„Naše múzeum si pripomína týmito podujatiami udalosti, ktoré významne zasiahli do našich dejín, “ povedal Peter Barta, riaditeľ SNM – Historického múzea.

„Obsah video mappingu odzrkadľuje emócie, ktoré prežívali občania ČSSR počas komunistického režimu. Tieto emócie nás budú sprevádzať dejom a vyústia k Nežnej revolúcii 17. Novembra 1989, až po jej úplný koniec a oslobodenie národa,“ dodáva Peter Matuška.

Video mapping sa bude premietať na budove Bratislavského hradu len v nedeľu v uvedené časy. Návštevníkom bude sprístupnený vonkajší priestor areálu Bratislavského hradu, odkiaľ je najlepší výhľad na video mapping. Vstup je voľný!

Výstava N89 Cesta k slobode bude trvať až do 22.11.2020 v priestoroch Bratislavského hradu. Na príprave expozície pracovalo SNM – Historické múzeum v spolupráci s Ústavom pamäti národa a klubom 89.