Stredoškoláci sa môžu zapojiť do súťaže esejí k 75. výročiu vzniku OSN

646

Stredoškoláci sa môžu zapojiť do súťaže k 75. výročiu vzniku Organizácie spojených národov (OSN). Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí (MZV), ktorý súťaž organizuje. Traja víťazi sa budú môcť zúčastniť na návšteve informačného centra OSN.

„Autori esejí sa budú môcť zamyslieť na aktuálnymi globálnymi výzvami a odpovedať na otázky – kam súčasný svet smeruje, kam by som chcel, aby smeroval a čo môžem spraviť pre to, aby medzi týmito dvoma víziami nevznikla priepasť,“ píše sa v tlačovej správe. Oficiálne vyhlásenie víťazov súťaže sa uskutoční v októbri 2020 na slávnostnom podujatí, ktoré pripravuje MZV pri príležitosti 75. výročia vzniku OSN.

Eseje by mali byť zamerané na niektorú z troch tém určených ministerstvom. Študenti však môžu kombinovať aj dve alebo všetky tri témy. Súťaže sa môžu zúčastniť žiaci stredných škôl na Slovensku, práca má mať rozsah 1 000 až 1 500 slov. Zaslať ju je potrebné na e-mailovú adresu esej75@mzv.sk do 30. júna 2020.

Bližšie informácie ako aj konkrétne tézy esejí sú dostupné na stránke MZV: https://www.mzv.sk/aktuality/vsetky_spravy/-/asset_publisher/Rp2fPY0svzsu/content/sutaz-eseji-k-75-vyrociu-vzniku-osn?p_p_auth=1eSq8CnF&_101_INSTANCE_Rp2fPY0svzsu_redirect=%2F