Poznáme víťazku – od 16. 4 bude nová súťaž

2321

Mimoriadne plodný spisovateľ a literárny historik Jaroslav Rezník je známy aj svojím chytľavým humorom a dobrý rozprávačským umením. Keď sa obje spojí a navrch „prihodia“ mnohoročné skúsenosti s literárnym životom pod Tatrami, zákonite vznikne dobrá kniha. Dôkaz nájdete aj aktuálnom Čítaní na pokračovanie v hornej časti nášho časopisu. Rezník spomína aj na vtipnú príhodu, ktorú zažil v ateliéry majstra sochára Fraňa Štefunku. Tu je úryvok z nej: „… som si so záujmom prezeral busty celej galérie našich významných národných dejateľov a spisovateľov. Zaberali dve police po celej dĺžke jednej steny ateliéru. – A poznáš všetkých, Jarko? – spýtal sa ma znenazdania spoza chrbta majster Štefunko. – Pravdaže poznám, – suverénne som odvetil a hneď som aj začal vymenúvať: – Štúr, Hurban, Vajanský, Moyses, Francisci, Pauliny-Tóth, Samo Chalupka, Ján Chalupka, Botto, Chrástek, Škultéty, Kukučín, Sládkovič, Šoltésová, Vansová… – Výborne, – pochválil ma majster Štefunko, no hneď aj dodal: – Iba raz si sa pomýlil… – Zdúpnel som ako strom pred sekerou. Majster Štefunko si to však nevšimol, lebo vzápätí ma nemilosrdne opravil: – Tamtá socha, to nie je Sládkovič, ale…!

Súťažná otázka. Koho si pomýlil Jaroslav Rezník s tvorcom Detvana a Maríny?

Správna odpoveď. Jaroslav Rezník si pomýlil tvorcu Detvana a Maríny  Sládkoviča s Boženou Slančíkovou tvoriacou pod literárnym pseudonymom Timrava. Zo správne dopovedajúcich sme vyžrebovali Moniku Hudákovú. Víťazke gratulujeme a posielame jej hodnotnú knihu!

Zároveň upozorňujeme, že od 16. 4. nájdete na tomto mieste ďalšiu súťažnú otázku. Pozorne si ju potom prečítajte a svoje odpovede posielajte na redakciaonline@literarnytyzdennik.sk do 14. mája. Zo správne odpovedajúcich vyžrebujeme výhercu, ktorý získa hodnotný knižný darček z dielne jedného slovenského knižného vydavateľstva.