Symfonické koncerty Slovenskej filharmónie pod taktovkou Juraja Valčuhu

545

Symfonické koncerty Slovenskej filharmónie (SF) zaznejú 6. a 7. februára pod taktovkou medzinárodne uznávaného dirigenta Juraja Valčuhu. Sólistom večerov bude mladý ruský klavirista Alexander Malofejef. V jeho interpretácii zaznie tretí klavírny koncert Sergeja Rachmaninova. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova.

Slovenský dirigent svetového renomé Juraj Valčuha, hudobný riaditeľ Teatro San Carlo v Neapole, patrí k pravidelným hosťom posledných sezón SF a Bratislavských hudobných slávností. „Pod jeho taktovkou zazneli v bratislavskej Redute náročné projekty. Na jubilejnom 55. ročníku BHS uviedol s našimi telesami Stabat mater Antonína Dvořáka. Na februárovej dvojici zaradil do programu Tanečnú suitu, Sz. 77 Bélu Bartóka, rapsódiu pre orchester Taras Bulba Leoša Janáčka a Koncert pre klavír a orchester č. 3 d mol, op. 30 Sergeja Rachmaninova,“ uviedla Tolstova. Ako dodala, mladý ruský klavirista Alexander Malofejef vystúpi so SF debutovo.

Koncerty v bratislavskej Redute sa vo štvrtok a v piatok 6. a 7. februára začnú o 19. hodine. Vstupenky je možné si zakúpiť v utorok až piatok od 13. do 19. hodiny a vždy hodinu pred koncertom v mieste jeho konania. Viac o koncertoch a ďalšom programe SF je na stránke http://www.filharmonia.sk.