Symfonický orchester bratislavského konzervatória uvedie symfonickú rozprávku Peter a vlk

597

Bratislavská Reduta v piatok a sobotu pozýva na koncerty pre deti a ich rodičov. Symfonický orchester bratislavského konzervatória pod taktovkou Juraja Jartima uvedie symfonickú rozprávku op. 67 Sergeja Prokofieva Peter a vlk. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Prokofiev skomponoval symfonickú rozprávku Peter a vlk v roku 1936 s úmyslom predstaviť deťom hudobné nástroje v orchestri. „Peter a vlk je príbeh o malom Petrovi, ktorý žije so starým otcom uprostred prírody. Tu zažíva so svojimi kamarátmi – kačičkou, vtáčikom a mačičkou veselé príhody. Zlý a večne hladný vlk ich stále ohrozuje. Ako končí tento príbeh, to sa diváci dozvedia na koncerte v bratislavskej Redute,” avizovala Tolstova.

Tretí Rodinný koncert v 71. sezóne sa uskutoční v sobotu 7. marca o 16. hodine. Hudobným popoludním bude sprevádzať Martin Vanek a koncert sa skončí tradičnou tombolou, v ktorej deti získajú ceny. Symfonická rozprávka Peter a vlk je na programe aj na koncertoch pre školákov – na Hudobnej akadémii Slovenskej filharmónie v piatok 6. marca.

Foto: filharmonia.sk