V Bratislave vystúpila legendárna Anne-Sophie Mutter

1009

V pondelok 6. mája v Bratislave vystúpila legendárna huslistka Anne-Sophie Mutter s výberom Viedenských a Berlínskych filharmonikov. Na jedinom koncerte v strednej a vo východnej Európe uviedla v rámci cyklu Gesamtkunstwerk 2018/2019 Mozartové husľové koncerty.

Boris Ažaltovič, manažér cyklu hovorí: „Žiačka a chránenkyňa veľkého Herberta von Karajana je dnes jednou z najväčších žijúcich legiend nielen mozartovskej interpretácie, ale aj klasickej hudby vôbec.

V Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie ponúkla spolu s prominentným Komorným orchestrom Viedeň-Berlín, zloženým z hráčov Viedenských a Berlínskych filharmonikov, crème de la crème Mozartovej komornej tvorby, v ktorých sa zaskveli najmä koncerty pre husle a orchester s podnadpismi Turecký a Štrasburg. Oba zaujali predovšetkým bohatými záverečnými vetami plnými prekvapivých tematických zvratov, ale i pomalými frázami dýchajúcimi očarujúcou čistotou, hĺbkou a výrazom na pozadí pôsobivého, všetkými farbami hrajúceho orchestra.

Týmto slávnostným koncertom si pripomenuli Deň Európy – 69. výročie Schumanovej deklarácie a zároveň 15. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie.