V Galérii Jána Koniarka sa predstavia nastupujúci výtvarníci

438

Od 14. júna ponúka Galéria Jána Koniarka v Trnave vo svojej Koppelovej vile ďalší mimoriadne zaujímavý, invenčný a inšpiratívny výstavný projekt. Skúter IV – akcia mladého umenia je periodické medzinárodné podujatie postavené ako reprezentatívna stredoeurópska prehliadka nastupujúcej generácie českých, slovenských a maďarských umelcov / umelkýň vo veku do 35 rokov. Na výstave sa predstaví vyše 20 oslovených umelcov a umelkýň, ktorí osobitým spôsobom reflektujú súčasný svet – prinášajú pritom celé spektrum prístupov a médií od klasickej maľby, cez fotografiu, objekt, inštaláciu až po digitálny pohyblivý obraz.
Hlavným zámerom usporiadateľov je vytvoriť periodickú platformu na prezentáciu súčasného výtvarného jazyka, stimulovať aktuálnu tvorbu mladých a priniesť aj rodovú korektnosť výberu autorov a autoriek.
Zároveň usporiadatelia plánujú obnoviť Cenu CYPRIÁNa pre vybraného umelca a či umelkyňu, pomenovanú podľa významného slovenského maliara a rodáka Cypriána Majerníka, ktorý pôsobil celý život v Prahe(1909 Veľké Kostoľany – 1945 Praha).

Foto: archív Galérie Jána Koniarka