V rámci Detskej Univerzity Komenského majú školáci prístup k videoprednáškam

564

Školáci majú prístup k vyše 40 videoprednáškam slovenských aj zahraničných prednášajúcich v rámci Detskej Univerzity Komenského (DUK) Online špeciál. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Slávka Boldocká zastupujúca spoločnosť Datalan, ktorá sa podieľa na DUK. Priblížila, že prednášajúci zdieľa svoje znalosti za ostatných päť ročníkov DUK, ktorú organizuje Divadlo Aréna s Univerzitou Komenského v Bratislave. Vysvetlila, že každý týždeň online štúdia tak predstavuje jeden ročník.

Na online „univerzite“ cez webovú stránku študuje takmer 400 školákov. Viac ako polovicu tvoria dievčatá. Najviac učeniachtivých detí má desať rokov a najpočetnejšie zastúpený je Bratislavský kraj. DUK Online špeciál bude pre deti prístupný do 3. mája a počet detí je vďaka online forme neobmedzený. Projekt Zostaň doma a študuj na DUK Online špeciál umožní deťom dozvedieť sa nielen nové poznatky a fakty, ale zároveň svojím úsilím zabojovať o výhru. Deti sa môžu stále pridať, diplom s „titulom“ dostanú podľa toho, koľko ročníkov absolvujú.

Školy sú momentálne zatvorené do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zaviedla sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.