V sobotu 4. januára odštartuje tretia séria Zem spieva

793

Divákmi žiadaná šou Zem spieva vo svojom ďalšom pokračovaní predstaví 63 najlepších tanečníkov, spevákov aj hudobníkov, ktorých porotcovia vybrali spomedzi viac ako dvesto záujemcov na jesenných kastingoch. Aj počas výberu do tejto série sa tvorcovia stretli s veľkým záujmom folkloristov. „Tretia séria programu Zem spieva sa stretla s obrovským nadšením u folkloristov a prihlásení účastníci dávajú tušiť, že tretia séria bude opäť zaujímavá, plná temperamentu a vysokej umeleckej kvality,” uviedol televízny programový riaditeľ Marek Ťapák.

Každú sobotu lokálpatrioti predstavia deväť súťažiacich – po troch zo západného, stredného a východného Slovenska. V prvej časti sa tejto úlohy zhostí speváčka Kristína Peláková, tanečník Peter Vajda a herečka Zdena Studenková. V tejto netradičnej úlohe sa divákom predstaví celkovo 21 osobností, medzi nimi aj režisér Juraj Jakubisko či športovkyňa Martina Moravcová.

Úspešnou šou bude divákov opäť sprevádzať obľúbená trojica S hudbou vesmírnou. Nová však bude odborná porota, ktorá bude súťažiacich hodnotiť počas štúdiových večerov. Na porotcovské stoličky tretej série zasadli Anna Derevjaníková (pedagogička, zberateľka a interpretka rusínskych piesní), Peter Kocák (režisér, choreograf, umelecký vedúci FS Vranovčan a DFS Cifroško), Stanislav Marišler (choreograf, tanečník a pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU), Miroslava Palanová (autorka, režisérka, choreografka a vedúca folklórneho súboru Váh) a Milan Rendoš (multiinštrumentalista, aktívny hudobník a rozhlasový redaktor).

Foto: archív RTVS