Vyhodnotili súťaž Kniha Horného Považia 2017

538

Na fotografii: Prvé miesto v súťaži Kniha Horného Považia 2017 v kategórii beletria získala kniha Po koľajniciach do hlbín Ruska autora Pavla Viteka. Foto: archív KK v Žiline

V Krajskej knižnici v Žiline, v inštitúcii v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa pri príležitosti Svetového dňa knihy a autorských práv už po dvanásty raz uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2017.

Titul Kniha Horného Považia 2017 v kategórii odborná literatúra získala kniha autora JURAJA STRAKU Atletika v Žiline 1921 – 2016 s počtom hlasov 793 (na obrázku).

V kategórií beletria titul získala kniha Po koľajniciach do hlbín Ruska autora PAVLA VITEKA s počtom hlasov 302. Autor je členom Spolku slovenských spisovateľov.

Na druhom mieste v kategórii odborná literatúra sa umiestnila kniha Stratená Žilina 1

autorov PATRIKA GROMU, MILANA NOVÁKA, MIRA PFLIEGLA a  PETERA ŠTANSKÉHO s počtom hlasov 352 a tretie miesto získala kniha autora MILANA GÁBIKA Príspevok VÚVT Žilina k rozvoju výpočtovej techniky v Česko-Slovensku, Diel 2 s počtom hlasov 293.

V kategórii beletria s počtom hlasov 203 získala druhé miesto kniha Čarovná dvojica

autorky BOŽENY LENČOVEJ a tretie miesto kniha Zatúlané papučky s počtom hlasov 90 autorky JANY NECPALOVEJ.

Do súťaže bolo v tomto ročníku nominovaných 64 knižných titulov, ktoré sú späté s regiónom Horné  Považie  témou alebo osobou autora textovej či obrazovej časti. Do hlasovania sa zapojilo 3 144 hlasujúcich. Z celkového počtu hlasovalo 968 hlasujúcich prostredníctvom on line hlasovacieho lístka. V kategórii odborná literatúra bolo udelených 2 048 hlasov a v kategórii beletria 1 096 hlasov.

Na slávnostnom vyhodnotení súťaže boli z hlasujúcich vyžrebovaní traja výhercovia, ktorí získali vecné ceny, predplatné periodika My Žilinské noviny a čitateľský preukaz Krajskej knižnice v Žiline na jeden rok.

Autorom víťazných kníh Krajská knižnica v Žiline okrem vecného ocenenia ponúkla spoluprácu a priestor pre prezentáciu publikácií širokej verejnosti na pôde knižnice, ako aj účasť na medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave.

Obdoba čitateľskej súťaže prebieha aj v ostatných regionálnych knižniciach Žilinského     samosprávneho kraja. Z víťazných publikácií  bude zostavená výstava, ktorá bude postupne putovať po všetkých  regionálnych knižniciach Žilinského samosprávneho kraja.


Kontakt/informácie:
Mgr. Ivana Jančulová, Krajská knižnica v Žiline, Úsek regionálneho výskumu dokumentov a informácií
Ul. A. Bernoláka 47, 011 77 Žilina
Web: www.krajskakniznicazilina.sk
Tel.: 0417233090
Staňte sa priateľom knižnice na https://www.facebook.com/krajskakniznicazilina, kde poskytujeme aktuálne informácie o činnosti knižnice.
(Zdroj: Krajská knižnica v Žiline, Tlačová správa, e-mail z 24. 4. 2018)