Výstava Slovensko – krajina plná tajomstiev v Trebišove

790

Výstava s názvom Slovensko – krajina plná tajomstiev, ktorej témou je život na koľajniciach nájdete až do konca marca v Zemplínskej knižnici v Trebišove, ktorá ju usporiadala v spolupráci s Vydavateľstvom Class.

Séria putovnej výstavy ilustrácií Zuzany Fuskovej, ktorá je súčasťou projektu Slovensko – krajina plná tajomstiev sa rozšírila o novú tému. Predstaví návštevníkom ilustrácie z knihy s podtitulom Život na koľajniciach. Výstavu ilustrácií dopĺňajú fotografie zostavovateľky knihy Lenky Šingovskej, ktoré slúžili ako podklad na spracovanie textovej a obrazovej časti knihy.

Výstava malým i veľkým návštevníkom bez rozdielu veku predstaví technické pamiatky dokumentujúce bohaté dejiny železničnej dopravy na našom území.

Zemplínska knižnica v Trebišove sa hrdí prvenstvom. Okrem jedinečnej výstavy, ktorá svoju púť po Slovensku začína práve v Trebišove bude aj miestom, kde sa 17. marca o 9. hodine uskutoční prvé verejné predstavenie knihy Slovensko – krajina plná tajomstiev s podtitulom Život na koľajniciach. Na podujatí sa zúčastnia mladí čitatelia v sprievode svojich pedagógov.

„Budete prekvapení koľko zaujímavostí je na železniciach! Mašinky Papagáj, Sergej, Gontkulák, Laminátka, Zelený Anton, Ľubka a Magda sa predstavia v plnej kráse na výstave, ktorá osobitým spôsobom propaguje najekologickejší spôsob dopravy,“ spresňuje pozvánku Lenka Šingovská.

Členovia Klubu železničných modelárov Prešov obohatia toto výnimočné stretnutie v knižnici a mladým návštevníkom predstavia a predvedú funkčné modely vlakov.