Zámok Schloss Hof je na sviatočný výlet ako stvorený

610

Ako nás informovala Ing. Annamária Dudášová, malebný zámok Schloss Hof, baroková perla na Moravskom poli, pozýva návštevníkov zo Slovenska prežiť nezabudnuteľný deň plný unikátnych zážitkov, príjemného relaxu a objavovania krás minulosti i súčasnosti. Špeciálne na vybrané sviatočné dni – 29.8., 1.9. a 15.9. – je pre slovenských návštevníkov pripravený úžasný program, ktorý perfektne obohatí návštevu tohto čarokrásneho miesta. Ak patríte medzi milovníkov histórie, určite si nenechajte ujsť možnosť zúčastniť sa prehliadky zámku so skvelým slovenským lektorom, ktorý výborne pozná majestátne zámocké priestory a poodhalí vám tajomstvá zámku. Prehliadková trasa vás zavedie do prepychových interiérov, kde môžete obdivovať skvostný obytný apartmán princa Eugena Savojského, pozoruhodné komnaty Márie Terézie a barokovú zámockú kaplnku s veľkolepou freskovou výzdobou.

„Myslíme aj na najmenších – zábavná zážitková prehliadka so slovenským lektorom je „šitá na mieru“ deťom a zaujme svojou nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou. Deti sa vydajú na unikátnu „cestu do minulosti”. Tešiť sa môžu na prezliekanie do barokových kostýmov a pútavé priblíženie života v 18. storočí. Ako sa na dvore obliekali, aký bol predpísaný úklon a ako sa tancovalo – to všetko je obsahom tejto jedinečnej prehliadky. O zábavu i učenie hravou formou je postarané, „ dodala Ing. Dudášová.

Dozvedeli sme sa tiež, že to nie je všetko, čo rozprávkový zámocký areál Schloss Hof ponúka. Doprajte svojim ratolestiam možnosť zajazdiť si na poníkoch* či rozvíjať kreatívneho ducha počas tvorivých aktivít v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe. Okrem 1.9., počas tohto dňa sa koná Veľká slávnosť koní a zvierací obyvatelia statku sú zapojení do úžasného programu, ktorý si môžete pozrieť na zámockej lúke

Mimoriadne obľúbeným spestrením návštevy zámockého areálu je jazda na koči, počas ktorej si vychutnáte celkom nový pohľad na rozľahlý zámocký komplex. Top zážitkom sú pútavé ukážky umeleckých remesiel v autentických dielňach, kde svoje umenie predvedú nadaní remeselníci.

Ak máte radi prechádzky alebo je bicykel vašim nerozlučným priateľom, môžete do zámku Schloss Hof prísť aj cez cyklomost ponad rieku Moravu. Východná brána v smere od Devínskej Novej Vsi bude otvorená od 10. hod., pričom posledný vstup cez túto bránu je možný o 17. hod. Bránu môžu návštevníci použiť ako východ do 18. hod.

Foto: archív Schloss Hof Astrid Knie