Zaznejú tóny 65. ročníka Medzinárodného hudobného leta v kúpeľoch

636

Najprestížnejším kultúrnym podujatím, ktoré sa každoročne koná v Bardejovských Kúpeľoch, je Medzinárodné hudobné leto (MHL). Tento rok poteší návštevníkov od 1. júla až do 31.augusta už jeho 65.ročník. Súčasťou podujatia je cyklus desiatich koncertov vážnej hudby v koncertnej sále hotela Astória so začiatkom vždy o 19.30 hodine.

Ako informovala ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková, pri kolonáde sa budú denne okrem pondelkov konať aj promenádne koncerty. Tento rok budú všetky od 2. júla do 31.augusta v podaní orchestra Cassovia Ensemble Košice. Koncerty pri kolonáde sú bezplatné a konajú sa od utorka do nedele v čase od 11. do 12. hodiny a od 16.30 do 18. hodiny. MHL sa začne slávnostnými fanfárami z balkóna hotela Astória, ktoré ohlásia jeho začiatok v pondelok 1. júla o 19.hodine. „Také prestížne podujatie ako Medzinárodné hudobné leto, za účasti umelcov z niekoľkých krajín, organizujú Bardejovské kúpele ako jediné na Slovensku,“ skonštatovala Šatanková.

K ďalším podujatiam tohtoročnej kúpeľnej sezóny patria okrem MHL Bardejovské kúpeľné dni, ktoré sa uskutočnia cez víkend 13. a 14. júla so začiatkom o 14. hodine v areáli pri Kúpeľnej Dvorane. Je to tradičné podujatie spojené s bohatým kultúrnym programom, ktorého súčasťou sú aj atrakcie a rôzne animačné aktivity pre deti, ale aj prezentácia a predaj tradičných remeselných a iných výrobkov. Návštevníkov čaká tohto roku aj Alžbetínsky deň v nedeľu 18. augusta, prehľad dychových hudieb a Pivný festival v nedeľu 1. septembra a na záver kúpeľnej sezóny Hornošarišský Vínny festival v sobotu 5. októbra.

Foto: archív kúpeľov