Zemplínske múzeum v Michalovciach otvára prvú výstavu

566

Zemplínske múzeum v Michalovciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja (KSK), odštartuje nový rok výstavou umelca Rada Van Ladomerského pod názvom OMEN – Osudové znamenie. Vernisáž sa vo východnom krídle múzea uskutoční 24. januára o 17. hodine. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Keďže mám za sebou dvojročnú šnúru výstav v zahraničí, chcel som svoju tvorbu sprístupniť aj verejnosti na východe Slovenska. Mojím mottom je „Obraz má potešiť dušu človeka“, a preto verím, že táto výstava v Zemplínskom múzeu poteší návštevníkov a z múzea budú odchádzať s úplne novým zážitkom,“ uviedol Radovan Ladomerský.

Na 17. samostatnej výstave tohto umelca si verejnosť môže pozrieť približne 45 jeho obrazov. Pôjde o prierez jeho tvorbou, ktorú tvoria portréty a figurálna maľba v štýle pop-art, najčastejšie sú to monochromatové portréty významných osobností, ale aj bežných ľudí. Druhou časťou umelcovej tvorby sú knižné ilustrácie pre deti, zobrazujúce vymyslenú rodinu Perlenschlipovcov a ich domácich miláčikov. Okrem toho si návštevníci múzea budú môcť pozrieť fotografie kamenných skulptúr, takzvaných Valháll, ktoré umelec tvorí vo voľnej prírode.

Okrem samotnej výstavy obrazov a fotografií bude súčasťou vernisáže aj koncert dvoch slovenských bluesmanov, ktorí sa môže pýšiť titulom „Bluesman roka 2016“. Najznámejší hráč na ústnu harmoniku Erich Boboš Prochádzka a gitarista Marek Wolf zahrajú v zrekonštruovaných podkrovných priestoroch kaštieľa.

Vstup na vernisáž je pre verejnosť voľný. Výstava vo východnom krídle Zemplínskeho múzea v Michalovciach potrvá do 31. marca.