ZMOS spustil verejne dostupnú online knižnicu

473

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) spustilo na svojej internetovej stránke online knižnicu. Tá návštevníkom sprístupní všetky publikácie, analýzy a dopadové štúdie, ktoré združenie vypracováva.V tlačovej správe o tom agentúru SITA informoval ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák. Uviedol, že publikácie svojím obsahom reagujú na široké kompetencie miestnej územnej samosprávy a verejnej politiky, ktorú mestá a obce vykonávajú.

„Nakoľko tieto publikácie sú prístupné na svojich vlastných web stránkach, rozhodli sme sa vytvoriť špeciálnu rubriku na web stránke združenia, kde budú verejne prístupné každému, koho svojím zameraním, obsahom, ale aj výpovednou hodnotou zaujmú,“ uvádza v tlačovej správe ZMOS. Pre online knižnicu zriadil na svojej web stránke špeciálnu kolónku. Knižnica aktuálne obsahuje 14 publikácií, ďalších sedem analýz či dopadových štúdií v nej podľa ZMOS-u pribudne do konca roka.

ZMOS je záujmovým združením právnických osôb, ktoré v súčasnosti združuje vyše 96 percent všetkých obcí na Slovensku. Organizácia so sídlom v Bratislave bola založená v roku 1990..