Zo SLOVARTU sľubujú viac ako sto nových kníh na jar a v lete

517

Ako nás informovala Saša Petrášová z Vydavateľstva SLOVART, marec pre toto vydavateľstvo neznamená iba mesiac knihy, ale aj začiatok nového edičného polroku. „Ťažko sa vyberá, ale tu je pokus o krátke zhrnutie toho najzaujímavejšieho,“ dodala.

S novými titulmi prichádzajú silné ženské autorky. Od Margarety Atwoodovej, autorky Príbehu služobníčky, si môžete prečítať román Volali ma Grace; Elizabeth Gilbertová sa v novej knihe Mesto dievčat preniesla do New Yorku 40. rokov minulého storočia a od Donny Tarttovej vydávajú Tajný príbeh.

Do zoznamu titulov Neila Gaimana pridávajú legendárnu knihu Dobré znamenia, ktorú napísal s majstrom fantastiky Terrym Pratchettom. Jedným dychom treba dodať, že dvoma novými knihami pokračuje aj séria Úžasná Plochozem.

Stávkou na istotu sú dve severské detektívky – psychologický triler Terapeutka od nórskej autorky Helene Floodovej a vo Švédsku veľmi etablovaná autorka Mari Jungstedtová s novou krimi sériou Nevidený.

Zaujímavý bude azda Denník Anny Frankovej ako komiks, ktorý vydávajú pod záštitou Nadácie Anny Frankovej.

Aj ponuka kníh pre mladých a najmladších čitateľov bude v najbližších mesiacoch mimoriadne bohatá.

Nové knihy pre deti rôznych vekových kategórií u nás vydávajú etablované autorky a autori ako Juraj Raýman (Náš brat Hlavička), Braňo Jobus (Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja), Mária Lazárová (Škriatok Bertil a záhada strateného potoka) alebo aj Katarína Kosánová s Andreou Gregušovou (Ako umelci vidia svet).

Reedíciou roka bude jednoznačne Tisíc a jeden vtip po 50 rokoch. Je to tretie prepracované a doplnené vydanie legendárnej knihy vtipov, ktorá keď v roku 1969 prvýkrát vyšla, slovenských komunistov rozzúrila tak, že jej autora Jána L. Kalinu poslali do väzenia.

Fanúšikovia audiokníh môžu čakať novú várku skvelých nahrávok so slovenskými hercami a herečkami, ktorí načítali ďalšie tituly napríklad od Astrid Lindgrenovej, Juraja Červenáka,  Michaela Connellyho.